SYDEX MONO POMPALAR
SYDEX MONO POMPALAR

SYDEX MONO POMPALAR

Ürün Kategorisi:
  • Teknik Bilgiler
  • Dökümanlar

Helezon pompa, burgulu pompa veya sonsuz vidalı pompa olarak da bilinen Sydex monopompalar; elektrik motorundan aktarılan güç yardımıyla, sonsuz vida mantığında hareket eden metal bir burgunun akışkanı transferi esasına dayanır. Bu esnada mono pompalara özel yardımcı elemanlar (shaft, coupling rod, rotor, stator...vs ) kullanılmaktadır. Birçok pozitif deplasmanlı pompada olduğu gibi Sydex monopompalarda da shaft tahriği redüktör çıkışından yapılmaktadır. Her bir Sydex monopompa modelinin; asgari ve azami çalışma hızları pompalara ait performans tablolarında belirlenmiştir. Kullanıcının ihtiyacı olan kapasite-basınç değerlerine en uygun motor gücü ve redüktör hızı seçimi yapılarak, optimum verim elde edilmeye çalışılır. Bu seçimler yapılırken akışkanın viskozitesi, aşındırıcılığı ve proses basıncı belirleyici olmaktadır.

Zorlu akışkan transferi denildiğinde ilk akla gelen pompa tiplerinden biri Sydex monopompalardır. Viskoz, aşındırıcı, yapışkanlık özelliği olan, katı partikül içeren...vs akışkanların transferinde genel anlamda iyi çözümler sundukları için Sydex monopompalar tercih edilmektedir. Endüstriyel birçok uygulamada bu tür akışkanların transferine ihtiyaç olduğu için kullanıcılar mono pompalara oldukça aşinadır diyebiliriz. Paslanmaz ve Döküm gövde seçeneğine sahip olan Sydex monopompalar; rotor ve stator malzemeleri uygun seçildiğinde, birçok farklı proses ve akışkan transferinde kullanılabilirler. Yardımcı ekipmanlar kullanılmak sureti ile azami ve asgari çalışma hızları arasında sürülebilmeleri; proseste meydana gelen farklı basınç ve kapasite ihtiyaçlarına cevap verebilmesi açısından oldukça önemlidir. Prosesin değişik aşamalarında, frekans invertörleri kullanılarak; transfer edilen akışkanın kapasitesi değiştirilmek isteniyorsa, Sydex monopompalar oldukça iyi seçimler olacaktır.

Sydex Monopompa rotor ve stator kıvrımları arasındaki boşluklar katı partiküllü akışkan transferine izin verecek şekilde dizayn edilmiştir. Bu özellikleri; mono pompaları yüzey hassas ürünlere zarar vermeden transfer edebilme imkanı da sağlamaktadır. Mono pompa sızdırmazlığı mekanik veya yumuşak salmastra kullanılarak sağlanmaktadır. Bu seçim için kriter yine transfer edilen akışkanın özelliği olmaktadır. Akışkan özelliğine göre yumuşak salmastra kullanılabileceği gibi özel mekanik salmastralar da seçilebilmektedir.

K Serisi Sydex monopompalar; bir çok farklı uygulamada yüksek performans gösteren, en geniş yelpazeye sahip monopompa modelidir.  Kısa veya uzun kaplin seçenekleri ile içemesuyu, atıksu, kimya, boya, gıda, petrol,marina...vb sektörlerde geniş kullanım alanına sahiptir. 

30 Lt/saat - 300 m³/saat aralığında değişen kapasite ve 48 bar'a kadar işletme basıncına ihtiyaç duyulan proseslerde K serisi Sydex monopompalar çözüm sunmaktadır. Kapasite ve basınç dışında transfer edilecek akışkana bağlı olarak; Döküm, AISI 304, AISI 316 ve Dubleks çelik (SAF 2205)Gövde seçenekleri, NBR, EPDM, Viton, Hypalon Stator malzemesi seçenekleri ile sertleştirilmiş çelik, AISI 304, AISI 316, krom kaplama rotor seçecekleri K serisi Sydex monopompalarda kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Aşağıda K Serisi Sydex Monopompa modelleri yer almaktadır.

* Sydex BK015-1L (2,2 m3/h  ≤ )

* Sydex BK020-1L (3 m3/h  ≤ )

* Sydex BK035-1L (10 m3/h  ≤ )

* Sydex BK039-1L (16 m3/h  ≤ )

* Sydex BK039-1LX (16 m3/h  ≤ )

* Sydex BK045-1L (25 m3/h  ≤ )

* Sydex BK045-1LX (25 m3/h  ≤ )

* Sydex BK052-1L (35 m3/h  ≤ )

* Sydex BK065-1L (70 m3/h  ≤ )

* Sydex BK075-1L (100 m3/h  ≤ )

Bizimle hemen iletişime geçip teklif isteyebilirsiniz.